Letecký průmysl

Řešení NIKKEN X-Treme držák nástrojů byl vyvinut speciálně pro rychlé a spolehlivé obrábění komponentů z titanové slitiny, které se často vyskytují v aplikacích leteckého průmyslu.

Titanové komponenty nelze snadno zpracovat rychle a tento proces často způsobuje vysokou míru opotřebení nástroje, přičemž u držáků nástrojů často dochází k prokluzu nástroje s potenciální zmetkovitostí drahých součástí.

X-Treme obsahuje kompletně přepracovanou a utěsněnou sestavu čelních kroužků, ve spojení s patentovaným bezpečnostním systémem stopky nástroje. Tato konstrukce nejen zaručuje přesné umístění stopky nástroje, ale také eliminuje pohyb a tah během obrábění. Stabilita a schopnost sevření držáku na stopce frézy je taková, že náročné obrábění titanu je spolehlivé a tiché, dokonce i při vysokých rychlostech.

X-Treme držák nástrojů splňuje všechna očekávání, obrábění slitiny titanu pro letecký průmysl ve zvýšené hloubce a odstraňování kovu při rekordních rychlostech.

X-Treme držák byl již použit v několika leteckých společnostech pro obrábění titanového pláště leteckého motoru a jako primární řešení pro hrubovací operace (v některých případech se díky důvěře získané díky bezpečnosti obráběcího nástroje používá i pro dokončovací procesy) .

Toto řešení zaznamenalo úspěch od přijetí v klíčových zařízeních v Evropě a USA, zatímco v Japonsku, probíhá další testování pro využití tohoto řešení globálně.