VYUŽITÍ 5 OS CAMBRIDGE PRECISION LIMITED

Když společnost Cambridge Precision Limited potřebovala rozšířit svou výrobní kapacitu, měli na výběr, buď specializovaný 5-osý obráběcí stroj nebo vertikální obráběcí centrum se samostatným, plně integrovaným 5-osým otočným stolem.

Po kritickém vyhodnocení alternativních řešení bylo rozhodnuto o koupi vertikálního obráběcího centra Doosan s plně integrovaným rotačním stolem NIKKEN 5AX-201, řešení, které se vyplatilo “, komentoval Richard Hobbs, Cambridge Precision Managing Director.“ Jedním z hlavních důvodů, proč se vydat touto cestou, je flexibilita, kterou nám toto řešení přináší: u stolu s 5 osami na jednom konci je možné provádět jednoduchou práci s 3 osami, zatímco je stůl stále na místě, a pokud je potřeba celý pracovní stůl obráběcího stroje může být rotační stůl snadno odstraněn. 

Již delší dobu jsme zamýšleli koupit 5 osé strojní zařízení. Po návštěvě Open House v nově otevřeném inovačním centru NIKKEN Europe (NICe) v únoru 2016 jsme se rozhodli pro první 5 osý rotační stůl.

Prvním krokem bylo nainstalovat NIKKEN 5AX-201 na stávající obráběcí centrum, přičemž NIKKEN provedl plnou integraci, aby zajistil skutečné plné pětiosé simultánní obrábění. 

Kromě vynikající kvality produktů NIKKEN je jejich služba na špičkové úrovni - „rádi se zabýváme fakty a NIKKEN má přímý přístup k podnikání jaké skutečně je. Všechna doporučená řešení a přístupy provedli přesně to, co jsme očekávali, zkombinujte ho s vynikajícím produktem a máte vztah, který určitě vydrží dlouho, “komentoval Richard.

Přestože efektivita procesů a výroba na jednu operaci zní skvěle, skutečnou hodnotu lze prokázat pouze tehdy, je-li realizován dopad na podnikání. Cambridge Precision vyrábí konkrétní součást pro zákazníka již řadu let, ale z ekonomických důvodů byla práce předána Číně, aby se snížily náklady. Tento krok, i když byl atraktivní na papíře, se brzy ukázal jako nevhodný z mnoha důvodů a zákazník se obrátil na společnost Cambridge Precision, aby zjistil, zda by nebylo možné udělat něco pro zlepšení efektivity a snížení nákladů. Díky schopnostem 5 os, které byly zavedeny, mohla být část, která byla dříve vyráběna ve více sestavách na horizontálním frézovacím stroji, nyní vyrobitelná v jedné operaci za méně než čtvrtinu času na vertikálním obráběcím centru.

Výsledkem tohoto jediného zdokonalení procesu je, že výroba dílců a následný dodavatelský řetězec byl přesunuta do Velké Británie, díky zachování technologického náskoku a osvědčených postupů.

Implementace úplného 5osého obrábění byla pro obsluhu v Cambridge - komponenty, které by se dříve vyráběly v několika pracovních operacích zahrnujících soustružení a frézování, se nyní vyrábějí v jediné operaci, čímž se čas cyklu dramaticky snížil. "Věci, které jsem se naučil ve škole, byly naopak - nyní můžeme dosáhnout stejné geometrie a tolerancí tím, že se k práci dostaneme úplně jiným způsobem, omezíme počet sestav a dramaticky zkrátíme dobu cyklu.

Nárůst produktivity ve výrobě vedl k potřebě offline programování pro tři CNC souřadnicové měřicí stroje. "Se vzrůstajícím podílem a složitostí vyráběných součástí jsme museli investovat do efektivity našich kontrolních zařízení," řekl Richard. „Dávky dílců, kde výroba dříve trvala dlouhou dobu, jsou nyní dokončeny za několik hodin, se zlepšenou úrovní přesnosti díky opakovatelnosti otočných stolů NIKKEN“.

Názorem managementu Cambridge Precision je, že každý nový zavedený obráběcí stroj bude mít schopnost 5 os, „flexibilita standardního vertikálního obráběcího centra s možností 5 os znamená, že můžeme reagovat na požadavky zákazníků. rychle a poskytnout co nejrychlejší možný obrat i u nejsložitějších komponent - proč bychom měli zvážovat něco jiného? “

Společnost Cambridge Precision nedávno získala status „Fit for Nuclear“, který je uznává, že mají ve svých procesech požadovanou úroveň excelence, aby se mohli ucházet o práci v civilním jaderném dodavatelském řetězci. To spolu s úplným závazkem ke kvalitě a osvědčeným postupům znamenalo, že mají dobré předpoklady k tomu, aby využily neustálé poptávky po vysoce kvalitních přesných strojních součástkách.