TWM TECHNOLOGY, DEVON - UK

Zvýšení produktivity - Téměř 800% nárůst dosažený díky spolupráci s NIKKENpřináší zvýšení produktivity

TWM Technology je lídrem ve vývoji a výrobě špičkových hermetických kovových obalů a součástí. Jejich 30leté zkušenosti jsou jádrem toho, co dělají, a poskytují zákazníkům úplná řešení, od návrhu přes výrobu až po dodávku přesných produktů v krátkých termínech.

Pan Jez Pring, TWM Engineering Manager, oslovil společnost NIKKEN Kosakusho Europe Ltd. Aby prozkoumaly způsob, jak zlepšit výrobní procesy tak, aby splňovaly rostoucí požadavky na výrobní objem pro jednoho ze svých zákazníků. Daný proces zahrnoval nakládání a obrábění složité součásti, vyžadující 12 výměn nástroje, po jedné součásti najednou. Tato konkrétní operace vyžadovala, aby obsluha nakládala a vykládala každou část kdy stroj byl v klidovém stavu.

Při posouzení různých možností pro TWM, bylo rozhodnuto eliminovat jednotlivé operace potřebné k dokončení výroby. Znalost společnosti NIKKEN v oblasti kvality a přesnosti pozvala TWM pana Andrewa Boulda, výrobního inženýra společnosti Nikken, aby prodiskutoval dostupné možnosti, které pomohou TMW zlepšit všechny aspekty obráběcího procesu.

CNC202 ROTAČNÍ STŮL S TAT170N S MEZIKONZOLOU A UPÍNACÍM ŘEŠENÍM.

Úkolem bylo analyzovat, kde lze dosáhnout úspor, a navrhnout řešení pro maximalizaci účinnosti bez kompromisů při zachování kvality komponent. Andrew navštívil TMW a spolupracoval s nimi na vývoji optimálního řešení, jedná se o otočný stůl CNC202 s přípravou TAT170N, což bylo skutečné týmové úsilí, kdy Andrew navrhl počáteční řešení a Jez navrhl pracovní postup – bylo umožněno vícenásobné nakládání součástí, čímž se snížil počet operací, přičemž se splnilo a překročilo požadované vylepšení procesu.

Při použití staré výrobní technologie trvala výroba jednoho kusu 16 minut, denní produkce 28 ks. Po implementaci nového řešení – upnutí více obrobků na upínací konzolu se doba obrábění snížila na 2,5 minuty, přičemž denní kapacita činí 216 dílů.

V reakci na projekt Pan Jez uvedl: „Spolupráce s Andrewem Bouldem a společností NIKKEN na návrhu optimálního řešení pro naše potřeby má obrovský dopad na produktivitu této aplikace. Díky odborným znalostem společnosti NIKKEN a bezkonkurenční kvality produktů a společně s aplikačními znalostmi společnosti TWM vedlo k partnerství, které určitě bude pokračovat při budoucích projektech. “