STRAIGHT LINE ENGINEERING, NELSON, LANCASHIRE

Společnost Straight Line Engineering, založená v roce 1979, je předním dodavatelem přesných nástrojů pro jakýkoli proces tváření za tepla nebo za studena. Navrhuje a projektuje nástroje pro různorodé výrobní procesy.

Servisní společnosti ve vysoce náročných odvětvích, jako je letecký a kosmický průmysl, kladou zvláštní požadavky na dodavatele, aby aplikovali do jejich výrobních procesů náročné standardy kvality. Straight Line se potýkala s povrchovou úpravou součástí a sníženou životností nástroje. Domnívali se že je to způsobeno stávajícími upínači ER Collet, a vyzvala společnost NIKKEN, aby navrhla a poskytla řešení.

NIKKEN společně s inženýry z Straight Line rychle identifikovali problém a nastavilo se řešení těchto problémů. Obráběné součásti vykazovali nepřesné profilové drážky a nestandardní povrchovou úpravou, které byly způsobeny vychýlením nástroje v důsledku špatného výkonu stávajících upínacích ER kleštin. To se projevilo dříve, než vypršela životnost řezného nástroje z karbidu, což vedlo k nutnosti vyměnit řezné nástroje dříve, než je to nutné. Aby se překonaly problémy s povrchovou úpravou, musely komponenty podstoupit další proces honovací a leštící proces, aby splnily výrobní tolerance, což prodloužilo dobu výroby a snížilo efektivitu.

FOTOGRAFIE UKAZUJE OTISK NÁSTROJE. CARBIDOVÝ NÁSTROJ V ER KLEŠTINĚ. TENTO DÍLEC BY JEŠTĚ VYŽADOVAL DALŠÍ OPERACE POVRCHOVÉ ÚPRAVY.

FOTOGRAFIE NAHOŘE UKAZUJE DÍLEC SE SPRÁVNĚ DOKONČENOU GEOMETRIÍ. CARBIDOVÝ NÁSTROJ JE UPNUT V NIKKEN SLIM CHUCK. TENTO DÍLEC NEVYŽADUJE ŽÁDNOU POVRCHOVOU ÚPRAVU.

Řešení nabízené společností NIKKEN bylo nahradit upínací kleštiny ER - držáky nástrojů NIKKEN Slim Chuck. Zlepšení výkonu bylo okamžité, dosažení profilu a povrchové úpravy nevyžadovaly žádný další dokončovací proces. Životnost nástroje byla také prodloužena, přičemž další výhoda předchozího procesu leštění již není vyžadována.

Zvýšení výkonu přímo souvisí s vynikajícími konstrukčními vlastnostmi obsaženými v konstrukci sklíčidla NIKKEN. Přijetí metody 8 stupňového zúžení na kleštině vede ke zdvojnásobení uchopovací síly konstrukce kleštiny oproti ER kleštině s kuželovou plochou 16 stupňů bez rizika „výkyvu“ v držáku nástroje. Výsledkem je vysoce, přesná a bezpečná metoda upnutí, která přináší bezkonkurenční výsledky ve více než 1 milionu aplikací po celém světě.

Andrew Greenwood z Straight Line Engineering komentář:

Díky aplikaci NIKKEN štíhlého držáku nástrojů došlo jak ke zlepšení tak k stabilizaci celého procesu.

ANDREW GREENWOOD, STRAIGHT LINE ENGINEERING 

Produktová řada Nikken Slim Chuck