Výroba kloubních náhrad z Titanu

Zákazník v Německu oslovil společnost NIKKEN, aby vyvinula řešení pro aplikaci titanového implantátu v lékařském průmyslu.

V úzké spolupráci s koncovým uživatelem navrhl NIKKEN řešení na klíč a spolupracoval se zákazníkem v softwaru 3D CAD / CAM, aby byla zaručena kompatibilita se obráběcím strojem. 

Konečné řešení využívá celkem 28 speciálních svěráků Lang, které drží titanové dílce pro zadní implantáty, které jsou obrobeny na obráběcím stroji DMG 850 v dávkách, což maximalizuje efektivitu procesu.

Počáteční kapitálové náklady byly rychle navráceny díky zvýšené efektivitě výroby a zkráceným časům nastavení, což přináší velmi krátkou návratnost investic, přičemž dodatečná výhoda je zvýšená kapacita a kratší dodací lhůty.

Pan Carl Hughey, obchodní ředitel NIKKEN, poznamenal:

Cítím s tímto přístupem, že můžeme tomuto odvětví přidat skutečnou hodnotu a nakonec získat více objednávek úzce spolupracujících se všemi výrobci strojů, nejen s DMG. Kvalita výrobků NIKKEN v kombinaci s naším bezkonkurenčním zákaznickým servisem znamená, že jsme dokonale sladěni s tímto technologickým odvětvím.